Autopřepravníky

autoprepravnik vezeko_copyPro přepravu automobilů vyrábíme specializované přívěsy – autopřepravníky. Dodáváme jedno-, dvou- i třínápravové autopřepravníky v celkem šesti různých provedeních. Nabízíme např. univerzální autopřepravník MONACO, dvou- nebo třínápravový přepravník na auta JUMBO Light s vynikajícími jízdními vlastnostmi, vozík na přepravu dvou automobilů LE MANS, skříňový přívěs FORMULA atd. S výběrem autopřepravníku Vám rádi poradíme telefonicky, anebo můžete využít náš poptávkový formulář.

Co vás ohledně našich autopřepravníků zajímá?

Autopřepravník IMOLA vyrobený firmou VEZEKO

Naše nabídka autopřepravníků

Výhody pořízení přepravníku

  1. Flexibilita: Autopřepravníky umožňují snadnou přepravu vozidel v různých situacích - dovoz vozidla, převážení vozidla s poruchou či pouhý přesun vozidla.
  2. brzdeny skrinovy_prives_formula_pro_prepravu_automobiluBezpečnost: Naše autopřepravníky jsou navrženy tak, aby vozidla přepravovaly bezpečně. Vozidla jsou velmi dobře uchycena a stabilizována, aby se předešlo riziku poškození.
  3. Šetření času, energie a práce: Přeprava vozidla po silnici může být namáhavá a časově náročná. Použití autopřepravníku vám ušetří práci, kterou byste museli vynaložit na řízení vozidla po silnici. Nejsou potom potřeba dva řidiči.
  4. Ekonomická výhodnost: Pokud potřebujete přepravit více vozidel najednou, s autopřepravníkem ušetříte. Můžete totiž přepravovat více vozidel najednou, což snižuje náklady na přepravu.
  5. Snadná manipulace: Autopřepravníky VEZEKO jsou navrženy tak, aby umožňovaly snadné nakládání a vykládání vozidel. Některé modely jsou sklopné, k jiným jsou dostupné nájezdy.

Autopřepravníky VEZEKO pomáhají minimalizovat riziko poškození vozidel, šetří čas a energii a jsou ekonomicky výhodné, pokud opakovaně převážíte vozidla. Jsou také vhodné pro půjčovny a další navazující služby motoristům.

 

Vlastnosti přepravníků aut

Uložení kol

Autopřepravníky s uložením kol vedle ložné plochy mají nižší těžiště, což výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti. Zároveň to ale znamená, že je autopřepravník širší, než varianta s uložením kol pod ložnou plochou. Proto jsou autopřívěsy s uložením kol pod ložnou plochou rozšířenější.

Brzdy a bezpečnost

Všechny autopřepravníky jsou brzděné. Brzděný přívěs je šetrnější k vozidlu a zaručuje bezpečnější jízdu. Pro vyšší bezpečnost k autopřepravníkům můžeme dodat i stabilizační přívěsový kloub. Jedná se o speciální typ přívěsového kloubu, s jehož použitím dojde k pevnému spoji mezi tažným vozidlem a přívěsem. Toto spojení zabrání případnému rozkmitání nebo rozvlnění přívěsu za automobilem (například autopřepravník IMOLA ).

Počet náprav

Obecně platí – čím vyšší hmotnost nákladu, tím více náprav. Dodáváme jednonápravové, dvounápravové i třínápravové autopřepravníky. Vyšší počet náprav zajišťuje větší stabilitu, lepší tlumení nárazů a lepší rozložení hmotnosti naložených aut.

Hmotnost nákladu

Největší dopad na jízdní vlastnosti má samozřejmě hmotnost nákladu. S vysokou hmotností se při jízdě výrazně projeví vlastnosti vozíku (viz výše) a stoupá důraz na správné uchycení nákladu. I s těžkým nákladem lze jezdit bezpečně.

Naložení vozu na autopřepravník

Nájezdy

Nájezdy autopřepravníku jsou uloženy pod nebo na ložné ploše, případně jsou pevně spojené s přívěsem (varianta kratších nájezdů). Nájezdy jsou převážně hliníkové, případně železné z profilovaného plechu.U skříňového přívěsu FORMULA dodáváme místo nájezdů najížděcí rampu.

Sklopný mechanismus

Sklopné autopřepravníky mají zlom nad osou kol. Jako pohon obvykle slouží ruční hydraulická pumpa, variantně je možné nabídnout sklápění pomocí hydraulického elektroagregátu.

Kombinace nájezdů a sklápění

Kombinace předchozích řešení nabízí nízký nájezdný úhel – tedy snadné naložení vozidel s velmi nízkou světlou výškou.

Naviják

K většině autopřepravníků dodáváme i mechanický nebo elektrický naviják. Mechanický naviják je odnímatelný a je možné jej upevnit na levé i pravé straně.

Přeprava vozu na autopřepravníku

Typ ložné plochy

Ložná plocha autopřepravníku je v provedení plato nebo skříň (FORMULA).

Podlaha

Povrch ložné plochy napomáhá uchycení vozidla na autopřepravníku. Dodáváme protiskluzový plech, voděodolnou překližku nebo hliníkové skládané profily.

Konstrukční rychlost

Konstrukční rychlost se liší dle typu přívěsu. Naše autopřepravníky jsou konstruovány pro 80 km/h, 100 km/h, nebo 130 km/h.

Uchycení na autopřepravníku

Kotvící oka

Kotvicí oka jsou zapuštěna přímo v podlaze autopřívěsu, nebo jsou uchycena v bočních podélných profilech.

Rozpěrná tyč, klíny

Ke všem autopřepravníkům dodáváme stavitelné rozpěrné tyče nebo hliníkové dorazové klíny.