1. Úvodní stránka
  2. Trailers
  3. Přívěsy pro hasiče

Přívěsy pro hasiče

Technical parameters

Hasičské přívěsy můžeme rozdělit podle účelu do dvou kategorií - zásahový přívěs a přívěs pro požární sport. Jsme schopni navrhnout a vyrobit oba typy přívěsů. Hasičské přívěsy tvoříme na základě požadavků SDH nebo HZS a rádi splníme všechny požadavky a přání, které sbor či jednotka od přívěsu očekává.

 

Konstrukce hasičského vozíku

 

Při konstrukci hasičského přívěsu se soustředíme na snadnou manipulaci s požární stříkačkou, hadicemi, savicemi a další výzbrojí. Součástí vozíku tak může být i výsuvná konstrukce pro usnadnění přístupu k čerpadlu. Přívěs může být buď klasický valníkový, nebo skříňový.

 

Přívěsy pro požární sport

 

Základním požadavkem bývá prodloužená délka skříně, aby se daly převážet savice délky 2,5 metru. Přívěsy pro požární sport dodáváme obvykle skříňové a plně uzamykatelné. Jeden takový přívěs jsme vyrobili pro SDH Libuň - přečtěte si poděkování, které nám poslali po úspěšné účasti na soutěži Extraligy v Radimovicích.

 

Hasičské zásahové přívěsy

 

Bývají i plachtové, valník může být kratší než 2,5 m, vnitřní prostor lze různě dělit včetně úchytových prvků pro výzbroj. Zásahové požární přívěsy musí být rozpoznatelné dle norem, a proto zajišťujeme i polepy na plachty a reflexní prvky.

 

Výměna podvozku

 

Pro zajištění provozuschopnosti starších skříňových přívěsů jsme schopni zajistit i výměnu podvozkové konstrukce se zachováním skříně. Skříňový přívěs tedy lze tímto způsobem snadno obnovit a není nutné zřizovat nový. Podvozek je možné vyrobit jako celosvařený rám s V ojí s možností připojení na kouli ISO 50 s přípojnou výškou 430 mm od země nebo jako rám se stavitelnou nebrzděnou ojí s výměnnou sekcí připojení na kouli ISO 50 nebo tažné oko ISO 40. Stavitelnou oj je možné nastavit dle různých výšek tažných vozidel.

 

Speciální hasičské přívěsy a nástavby

 

Jak můžete vidět na fotografiích, jsme schopni vyrobit téměř jakýkoliv přívěs podle výzbroje, která má být převážena - záchranný člun, přenosné i vestavěné agregáty - čerpadla, elektrocentrály. Vyrábíme také skříňové a kontejnerové nástavby pro hasiče.