Aktuality

Přívěsy za auto i traktor

11. Březen 2019

vezeko-za-auto-i-za-traktor-1Ještě před několika lety platil předpis, že za vozidla kategorie T (traktory) se mohly zapojovat pouze přívěsy kategorie OT. Toto pravidlo šlo trochu proti logice, protože přívěsy za automobily kategorie O1 a O2 musí splňovat přísnější požadavky z hlediska schvalování a homologací než přívěsy kategorie OT. Pokud jste tedy chtěli za traktor/malotraktor zapojit automobilový přívěs, vystavovali jste se riziku udělení nemalé pokuty.

Toto naštěstí v současné době řešit nemusíte. vezeko-za-auto-i-za-traktor-2Problematiku zapojování vozidel do souprav z hlediska hmotnosti upravuje vyhláška 209 ze dne 20. září 2018 o hmotnostech, rozměrech a spojitelnosti vozidel, a ta k možnosti zapojování přívěsů kategorie O1, O2 za vozidla kategorie T uvádí následující: „za vozidlo kategorie T, C nebo Z smí být zapojována přípojná vozidla kategorií O1 nebo O2 při dodržení podmínek z hlediska přípojných hmotností stanovených při schválení technické způsobilosti těchto vozidel.“

Úplné znění vyhlášky ke stažení

vezeko-za-auto-i-za-traktor-3Tuto možnost jistě ocení především obce, technické služby, soukromí zemědělci, vinaři, aj., kteří budou moci pro svoje účely legálně zapojovat přívěsy kategorie O1 a O2, jak za automobily, tak za traktory.

 

 

Nabídka zaměstnání

Dovolená ve Vezeku

Vážení zákazníci,

léto je v plném proudu a jako každý rok si všichni zasloužíme chvíli oddechnout. V letošním roce jsme ve VEZEKU naplánovali celozávodní dovolenou od 22. 7. do 4. 8. 2019. V tomto termínu bude naše společnost včetně prodejny ve Velkém Meziříčí uzavřena.

Nemusíte mít ale strach, že si nebudete moci koupit naše přívěsy. Ponechali jsme otevřené ostatní firemní prodejny v Brně, Modleticích, Hradci Králové, ve Zlíně a naše výrobky si můžete koupit také u našich prodejců.

Omezený bude rovněž provoz e-shopu. Všechny objednávky poslané přes e-shop s datem 18.7.2019 do 10:00 hod budou odeslány do konce 29. týdne. Ostatní objednávky budou expedovány až po 6.8.2019.


Přejeme všem příjemnou dovolenou a těšíme se na Vás od 5. 8. 2019.

Novinky

Archiv aktualit